

1/4 Hex Dr. TORXplus® 25IP Bit - Length 50mm

TORXplus® is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 50mm |
| Type: | TORXplus® Bit |
| Output Size: | 25IP |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| R Size: | 4.6mm |
| D Size: | 6.35mm |
| L Size: | 50mm |

$12.00
1/4 Hex Dr. TORXplus® 25IP Bit - Length 50mm—
$12.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

TORXplus® is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 50mm |
| Type: | TORXplus® Bit |
| Output Size: | 25IP |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| R Size: | 4.6mm |
| D Size: | 6.35mm |
| L Size: | 50mm |
























