




1/4" Sq. Dr. Socket and Accessories Set Metric in Foam - 51 Pieces
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Foam Length: | 377mm |
| Foam Width: | 254mm |
| Foam Thickness: | 30mm |
| Foam Color: | Select Below |
| Includes: | Don't need entire set? Click here to buy items individually. |
| 2400M 6 Point Sockets: | 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14mm |
| 2300M 6 Point Deep Sockets: | 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13mm |
| 2010M Bit Sockets: | 3, 4, 5, 6, 7 |
| 2005.25 Bit Sockets: | 3, 4, 5, 6 |
| 2000.28 Bit Sockets: | 1, 2, 3, 4 |
| 2000.28-PZ: PZ Bit Sockets: | 1, 2, 3 |
| 2025.28-T TORX Bit Sockets: | T10, T15, T20, T25, T27, T30, T40 |
| 2760-75 | 75mm Extension Bar |
| 2760-100 | 100mm Extension Bar |
| 2760-150 | 150mm Extension Bar |
| 2753N | Reversible Ratchet |
| 2785 | Sliding T Handle |
| 2233A | Adaptor |
| Foam Insert: | W254xL377xT30mm |
Select Color
From $171.85
Original: $490.99
-65%1/4" Sq. Dr. Socket and Accessories Set Metric in Foam - 51 Pieces—
$490.99
$171.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Foam Length: | 377mm |
| Foam Width: | 254mm |
| Foam Thickness: | 30mm |
| Foam Color: | Select Below |
| Includes: | Don't need entire set? Click here to buy items individually. |
| 2400M 6 Point Sockets: | 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14mm |
| 2300M 6 Point Deep Sockets: | 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13mm |
| 2010M Bit Sockets: | 3, 4, 5, 6, 7 |
| 2005.25 Bit Sockets: | 3, 4, 5, 6 |
| 2000.28 Bit Sockets: | 1, 2, 3, 4 |
| 2000.28-PZ: PZ Bit Sockets: | 1, 2, 3 |
| 2025.28-T TORX Bit Sockets: | T10, T15, T20, T25, T27, T30, T40 |
| 2760-75 | 75mm Extension Bar |
| 2760-100 | 100mm Extension Bar |
| 2760-150 | 150mm Extension Bar |
| 2753N | Reversible Ratchet |
| 2785 | Sliding T Handle |
| 2233A | Adaptor |
| Foam Insert: | W254xL377xT30mm |


