

3/8 Sq. Dr. Bit Socket 6mm Grip Ring Length 62mm

Nut Grip Hex with grip ring to hold nuts/bolts in place.
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 62mm |
| Type: | Grip Ring Bit Socket |
| Output Size: | 6mm |
| Output Shape: | Hex |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H Size: | 35.5mm |
| L Size: | 62mm |

Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

Nut Grip Hex with grip ring to hold nuts/bolts in place.
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 62mm |
| Type: | Grip Ring Bit Socket |
| Output Size: | 6mm |
| Output Shape: | Hex |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H Size: | 35.5mm |
| L Size: | 62mm |
























