

1/4 Hex Dr. Bit Ratchet Handle 1/4 For 1/4H Bit Length 165mm Flexible Head
Bit Ratchet for Use with Insert Bits only. Power bits will not work with this ratchet.
| Length: | 165mm |
| Type: | Flexible Reversible Ratchet for 1/4" Bit |
| Output Size: | 1/4" |
| Opening: | For 1/4H Bit |
| Flexible Head: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 25mm |
| H Size: | 12mm |
| L Size: | 165mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bit Ratchet for Use with Insert Bits only. Power bits will not work with this ratchet.
| Length: | 165mm |
| Type: | Flexible Reversible Ratchet for 1/4" Bit |
| Output Size: | 1/4" |
| Opening: | For 1/4H Bit |
| Flexible Head: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 25mm |
| H Size: | 12mm |
| L Size: | 165mm |





















