

1 Sq. Dr. Socket 1.1/8 6 point Length 108mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 108mm |
| Type: | 6 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 1 1/8" |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 44.8mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H1 Size: | 29mm |
| H2 Size: | 77mm |
| L Size: | 108mm |
Original: $124.27
-65%$124.27
$43.49Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 108mm |
| Type: | 6 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 1 1/8" |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 44.8mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H1 Size: | 29mm |
| H2 Size: | 77mm |
| L Size: | 108mm |























