

1 Sq. Dr. Socket 43mm 6 point Length 108mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 108mm |
| Type: | 6 Point Thin Walled Socket |
| Output Size: | 43mm |
| Opening: | 6pt. |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 62.3mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H1 Size: | 38mm |
| H2 Size: | 74mm |
| L Size: | 108mm |
Original: $148.84
-65%$148.84
$52.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 108mm |
| Type: | 6 Point Thin Walled Socket |
| Output Size: | 43mm |
| Opening: | 6pt. |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 62.3mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H1 Size: | 38mm |
| H2 Size: | 74mm |
| L Size: | 108mm |























