

3/8 Sq. Dr. Socket 14mm 12 point Length 80mm Thin walled
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 12 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 12pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.8mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H1 Size: | 14mm |
| H2 Size: | 66.5mm |
| L Size: | 80mm |
Original: $28.80
-65%$28.80
$10.08Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | 12 Point Deep Thin Wall Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 12pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.8mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H1 Size: | 14mm |
| H2 Size: | 66.5mm |
| L Size: | 80mm |























