

1 Sq. Dr. Socket 46mm 6 point Length 70mm Thin walled
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 70mm |
| Type: | 6 Point Impact Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 46mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 66mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H Size: | 29mm |
| L Size: | 70mm |
Original: $100.53
-65%$100.53
$35.19Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 70mm |
| Type: | 6 Point Impact Socket - Thin Walled |
| Output Size: | 46mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 66mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H Size: | 29mm |
| L Size: | 70mm |























