

3/8 Sq. Dr. Socket 10mm 6 point Length 22mm Thin walled

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 22mm |
| Output Size: | 10mm |
| Opening: | 6pt. |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 14.8mm |
| D2 Size: | 18.5mm |
| H Size: | 6mm |
| L Size: | 22mm |

Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 22mm |
| Output Size: | 10mm |
| Opening: | 6pt. |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 14.8mm |
| D2 Size: | 18.5mm |
| H Size: | 6mm |
| L Size: | 22mm |























