

3/8 Sq. Dr. Socket 14mm 12 point Length 32mm Thin walled
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 12 Point Thin Wall Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 12pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.8mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 32mm |
Original: $16.05
-65%$16.05
$5.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 12 Point Thin Wall Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 12pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.8mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 32mm |























