

1/4 Hex Dr. Nut Setter 5/16 6 point Length 50mm

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 50mm |
| Type: | Nut Setter |
| Output Size: | 5/16" |
| Opening: | 6pt |
| HRC: | 43 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 12mm |
| H Size: | 6mm |
| L Size: | 50mm |

Original: $7.04
-65%$7.04
$2.46Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 50mm |
| Type: | Nut Setter |
| Output Size: | 5/16" |
| Opening: | 6pt |
| HRC: | 43 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 12mm |
| H Size: | 6mm |
| L Size: | 50mm |




















