

1/2 Sq. Dr. Chrome SAE 12 Point Socket 7/16"

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 12 Point Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Output Shape: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 16.5mm |
| D2 Size: | 21mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 37mm |

Original: $7.65
-65%$7.65
$2.68Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 12 Point Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Output Shape: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 16.5mm |
| D2 Size: | 21mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 37mm |
























