

1/2 Sq. Dr. Chrome 6 Point Metric Socket 41mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 57mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 41mm |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 53.1mm |
| D2 Size: | 45mm |
| H Size: | 29mm |
| L Size: | 57mm |

Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 57mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 41mm |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 53.1mm |
| D2 Size: | 45mm |
| H Size: | 29mm |
| L Size: | 57mm |
























