

1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 1/2 12 point Length 40mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 40mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 1/2" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 31.5mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H Size: | 16.5mm |
| L Size: | 40mm |

Original: $13.32
-65%$13.32
$4.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 40mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 1/2" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 31.5mm |
| D2 Size: | 29mm |
| H Size: | 16.5mm |
| L Size: | 40mm |
























