

1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 5/16 12 point Length 37mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 5/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 11.5mm |
| L Size: | 37mm |

Original: $9.53
-65%$9.53
$3.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 5/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 11.5mm |
| L Size: | 37mm |
























