

1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 9/16 12 point Length 42mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 42mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 9/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 35mm |
| D2 Size: | 32mm |
| H Size: | 19mm |
| L Size: | 42mm |

Original: $17.33
-65%$17.33
$6.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 42mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 9/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 35mm |
| D2 Size: | 32mm |
| H Size: | 19mm |
| L Size: | 42mm |
























