

3/8 Sq. Dr. 12 Point SAE Chrome Socket in 7/8"

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 12 Point Socket |
| Output Size: | 7/8" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29.5mm |
| D2 Size: | 26.5mm |
| H Size: | 15mm |
| L Size: | 32mm |

Original: $10.72
-65%$10.72
$3.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 12 Point Socket |
| Output Size: | 7/8" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29.5mm |
| D2 Size: | 26.5mm |
| H Size: | 15mm |
| L Size: | 32mm |
























