

3/8 Sq. Dr. 6 point Metric Chrome Socket in 14mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape | Square |
| Length: | 27mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 18.5mm |
| H Size: | 11mm |
| L Size: | 27mm |
Original: $6.80
-65%$6.80
$2.38Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape | Square |
| Length: | 27mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 18.5mm |
| H Size: | 11mm |
| L Size: | 27mm |























