

3/8 Sq. Dr. 6-Point SAE Chrome Socket in 25/32"

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 31mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 25/32" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 27mm |
| D2 Size: | 24.5mm |
| H Size: | 14mm |
| L Size: | 31mm |

Original: $10.25
-65%$10.25
$3.59Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 31mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 25/32" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 27mm |
| D2 Size: | 24.5mm |
| H Size: | 14mm |
| L Size: | 31mm |
























