

3/8 Sq. Dr. 6-Point SAE Chrome Socket in 7/16"

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 15.8mm |
| D2 Size: | 17.3mm |
| H Size: | 8.5mm |
| L Size: | 26mm |

$2.10
Original: $6.00
-65%3/8 Sq. Dr. 6-Point SAE Chrome Socket in 7/16"—
$6.00
$2.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 15.8mm |
| D2 Size: | 17.3mm |
| H Size: | 8.5mm |
| L Size: | 26mm |












