

3/8 Sq. Dr. 6-Point SAE Chrome Socket in 9/16"
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 27mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 9/16" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 18.5mm |
| H Size: | 11mm |
| L Size: | 27mm |
Original: $7.51
-65%$7.51
$2.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 27mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 9/16" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 18.5mm |
| H Size: | 11mm |
| L Size: | 27mm |























