

3/8 Sq. Dr. Double Square Metric Socket 5.5mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | Double Square Socket |
| Output Size: | 5.5mm |
| Opening: | Double Square |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 10.8mm |
| D2 Size: | 17.4mm |
| H Size: | 5.5mm |
| L Size: | 26mm |
Original: $11.71
-65%$11.71
$4.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | Double Square Socket |
| Output Size: | 5.5mm |
| Opening: | Double Square |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 10.8mm |
| D2 Size: | 17.4mm |
| H Size: | 5.5mm |
| L Size: | 26mm |





















