

1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 7/16 6 point Length 38mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29mm |
| D2 Size: | 27mm |
| H Size: | 15.5mm |
| L Size: | 38mm |

$4.32
Original: $12.33
-65%1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 7/16 6 point Length 38mm—
$12.33
$4.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 29mm |
| D2 Size: | 27mm |
| H Size: | 15.5mm |
| L Size: | 38mm |
























