

1/2 Sq. Dr. Bit Socket 140mm For Cylinder head bolt

Hex Bolt Bit Socket for VW/AUDI
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 140mm |
| Type: | Head Bolt Bit Socket for VW/AUDI |
| For Cylinder Head Bolt: | Yes |
| NOTE: | Cannot Substitute with 3027, 4027-CV Bit Series |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 23mm |
| H Size: | 103.5mm |
| L Size: | 140mm |

ST4027-140 can not substitute with 3027, 4027-CV bit series
Original: $22.85
-65%$22.85
$8.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

Hex Bolt Bit Socket for VW/AUDI
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 140mm |
| Type: | Head Bolt Bit Socket for VW/AUDI |
| For Cylinder Head Bolt: | Yes |
| NOTE: | Cannot Substitute with 3027, 4027-CV Bit Series |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 23mm |
| H Size: | 103.5mm |
| L Size: | 140mm |

ST4027-140 can not substitute with 3027, 4027-CV bit series























