

3/8 Sq. Dr. Socket 17mm 4 point Length 35mm Weld Nut
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 35mm |
| Type: | Weld Nut Socket |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 4pt |
| Weld Nut: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 32mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 17mm |
| L Size: | 35mm |
Original: $50.22
-65%$50.22
$17.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 35mm |
| Type: | Weld Nut Socket |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 4pt |
| Weld Nut: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 32mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 17mm |
| L Size: | 35mm |























