

3/8 Sq. Dr. 6-Point Z-Series Metric Chrome Socket in 14mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 21mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 8.5mm |
| L Size: | 21mm |

Original: $8.49
-65%$8.49
$2.97Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 21mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 14mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 8.5mm |
| L Size: | 21mm |
























