

3/8 Sq. Dr. 6-Point Z-Series Metric Chrome Socket in 8mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 20mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 11.5mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 4.5mm |
| L Size: | 20mm |
Original: $7.88
-65%$7.88
$2.76Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 20mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 11.5mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 4.5mm |
| L Size: | 20mm |























