

3/8 Sq. Dr. Bit Holder 7/16 For 183 series Length 46mm Locking Quick Release

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 46mm |
| Type: | Quick Release Impact Bit Holder |
| Output Size: | 7/16" |
| Quick Release: | Yes |
| Opening: | For 183 Series |
| Locking: | Yes |
| For DIN3126/ISO1173 E11.2 Bits |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 16mm |
| D2 Size: | 19mm |
| L Size: | 45mm |

Original: $67.52
-65%$67.52
$23.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 46mm |
| Type: | Quick Release Impact Bit Holder |
| Output Size: | 7/16" |
| Quick Release: | Yes |
| Opening: | For 183 Series |
| Locking: | Yes |
| For DIN3126/ISO1173 E11.2 Bits |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 16mm |
| D2 Size: | 19mm |
| L Size: | 45mm |
























