

3/8 Sq. Dr. Ratchet Handle 24 teeth Flexible Head Length 265mm Push Button Polished Handle
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 265mm |
| Type: | Flexible Ratchet, Reversible with Quick Release Button |
| Output Size: | 24 Teeth |
| Push Button: | Yes |
| Polished Handle: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| T Size: | 26.4mm |
| D Size: | 30.5mm |
| H Size: | 15.7mm |
| L Size: | 265mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 265mm |
| Type: | Flexible Ratchet, Reversible with Quick Release Button |
| Output Size: | 24 Teeth |
| Push Button: | Yes |
| Polished Handle: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| T Size: | 26.4mm |
| D Size: | 30.5mm |
| H Size: | 15.7mm |
| L Size: | 265mm |





















